Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 17. jūlijs
Trešdiena
Aleksejs, Aleksis, Alekss
+11.7 °C
mērens lietus

Latvijas Pasts latu maiņu pret eiro nodrošinās 302 īpaši identificētās pasta nodaļās visā valsts teritorijā

No 2014.gada 2.janvāra līdz 31.martam Latvijas Pasts saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem nodrošinās latu bezmaksas maiņu pret eiro 302 pasta nodaļās valsts reģionos – vietās, kur nav pieejami banku pakalpojumi un bankomāti. Nodaļas, kurās notiks naudas maiņa, būs atpazīstamas pēc speciālām informatīvām uzlīmēm, un to saraksts jau tagad pieejams Latvijas Pasta īpaši izveidotajā tīmekļa vietnē www.eiropasts.lv.

 Latvijas Pasts primāri ir pasta pakalpojumu nodrošinātājs, bet eiro ieviešanas procesā kā sociāli atbildīgs uzņēmums ar valstī vislielāko un sazarotāko nodaļu tīklu iesaistījies vietās, kur iedzīvotājiem nav citu iespēju veikt naudas maiņu. No kopumā 618 Latvijas Pasta pasta pakalpojumu sniegšanas vietām latu maiņa pret eiro notiks tikai 302 nodaļās, kas definētas Ministru kabineta noteikumos par pasta pakalpojumu sniegšanas vietām latu apmaiņai pret eiro.

 Savai dzīvesvietai tuvāko naudas maiņas nodaļu, ievadot adresi, ērti atrast Latvijas Pasta interneta vietnē www.eiropasts.lv, kur ievietots arī visu 302 nodaļu saraksts pa reģioniem un interaktīva šo nodaļu meklēšanas karte. Naudas maiņas nodaļas var noskaidrot, arī zvanot pa Latvijas Pasta informatīvajiem tālruņiem 67008001 vai 27008001, tāpat nodaļu saraksts būs pieejams informatīvajos bukletos visās Latvijas Pasta nodaļās. Nodaļas, kur tiks veikta naudas maiņa, identificējamas pēc īpašām uzlīmēm uz pasta nodaļu durvīm; uzlīmes paraugs ir apskatāms šeit.

 Latu maiņa pret eiro notiks atbilstoši valsts oficiālajam kursam, un tas nozīmē, ka 1 lats tiks mainīts pret 1,42 eiro. Latu bezmaksas maiņa pret eiro Latvijas Pasta 302 pasta nodaļās reģionos sāksies ar 2014.gada pirmo darbdienu – 2.janvāri – un ilgs līdz 31.martam. Būtiski, ka Latvijas Pasts ir nodrošinājis iedzīvotājiem iespēju maksimāli ērti īstenot naudas maiņas procesu jau pirmajā 2014.gada sestdienā – 4.janvārī, kad visas 302 latu maiņas pasta nodaļas strādās pēc piektdienu grafika, arī tās nodaļas, kas sestdienās parasti ir slēgtas vai kurām ir saīsināts darba laiks. Tāpēc Latvijas Pasts aicina iedzīvotājus izmantot šo iespēju un samainīt latus pret eiro savlaicīgi – jau pašā Jaunā gada sākumā.

 Atbilstoši Eiro ieviešanas kārtības likuma normām Latvijas Pasts noteicis kārtību veiksmīga maiņas procesa nodrošināšanai virs 3000 latiem. Lai kādā no 302 Latvijas Pasta nodaļām varētu samainīt par 3000 latiem lielāku naudas summu, būs jāveic iepriekšēja rezervācija tajā pašā nodaļā, kur plānots veikt naudas maiņu. Trīs dienas iepriekš attiecīgajā pasta nodaļā būs jāierodas ar personu apliecinošu dokumentu un jāaizpilda iesniegums, norādot maiņai nepieciešamo summu. Savukārt pēc trim dienām tajā pašā nodaļā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, būs iespēja samainīt iepriekš pieteikto summu.

 Latvijas Pasts atgādina, ka drošākais veids, kā pāriet uz eiro, ir konts Pasta norēķinu sistēmā, jo šādā gadījumā 2014.gada sākumā uz pasta nodaļu un atpakaļ no tās nebūs jāpārvietojas ar skaidrās naudas uzkrājumiem. Visa nauda, kas atradīsies Pasta norēķinu sistēmas kontos, automātiski tiks konvertēta uz eiro. Konta atvēršana jebkurā Latvijas Pasta nodaļā ir bez maksas, un no tā var veikt bezskaidras naudas pārskaitījumus uz citas fiziskas vai juridiskas personas kontu gan Pasta norēķinu sistēmā, gan bankā – kā Latvijā, tā ārzemēs. No konta ērti apmaksāt arī īres un komunālos rēķinus, saņemt pensiju vai pabalstus.

 Latvijas Pasta 302 naudas maiņu nodaļu saraksts apskatāms šeit.