Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 19. jūlijs
Piektdiena
Digna, Jautrīte, Kamila, Sāra
+21.6 °C
neliels lietus

Aicina pieteikties bezmaksas sporta izglītības semināriem

No šodienas, 19.novembra sporta pedagogi un treneri visā Latvijā aicināti pieteikties bezmaksas sporta izglītības semināriem, kas novembrī un decembrī notiks septiņās Latvijas pilsētās. Seminārus nodrošina Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Swedbank, sadarbībā ar sporta labdarības pasākumu Nike Riga Run. Šajā semināru ciklā uzmanība tiks vērsta uz bērnu un jauniešu motivāciju, radošu pieeju sportam un veselīga uztura nozīmi bērnu un jauniešu ikdienā.

 Semināri notiks septiņās Latvijas pilsētās – 27.novembrī Talsos, 28.novembrī Saldū, 4.decembrī Preiļos, 11.decembrī Madonā, 12.decembrī Cēsīs, 18.decembrī Tukumā un 19.decembrī Rīgā. Sporta skolotāji un treneri aicināti tiem pieteikties interneta vietnē - www.nikerigarun.lv. Dalība semināros ir bez maksas. Semināru dalībnieki saņems Valsts izglītības satura centra apstiprinātus sertifikātus, saskaņā ar Ministru kabineta noteikto Pedagogu profesionālās pilnveides kārtību (Nr.431, 07.06.2011.)

Māris Mančinskis, Swedbank Latvija valdes priekšsēdētājs: “Sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Swedbank kā prioritāti izvirza atbalstu sporta izglītībai, kas ir daļa no bankas īstenotās atbalsta programmas,  stiprinot izglītību kā vērtību Latvijā un veicinot jauniešu pozitīvu integrāciju sabiedrībā. Sports palīdz apgūt svarīgas dzīves kvalitātes  - drosmi, neatlaidību, uzņēmību. Sporta pedagogs ir nozīmīgs padomdevējs un dzīves skolotājs gandrīz katra jaunieša dzīvē.  Un katram bērnam ir tiesības uz labu skolotāju. Tā ir ļoti vienkārša, tomēr vienlaikus ļoti spēcīga ziņa, jo mazas valsts lielākā bagātība ir tās cilvēki. Tas ir valsts pastāvēšanas jautājums”.

 Seminārus vadīs sporta un veselīga dzīvesveida eksperti: Jānis Razgalis (treneris un viens no šī brīža Latvijas labākajiem vidējo distanču skrējējiem), Dr. Andis Brēmanis (Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītājs) un Ralfs Upmanis (Nike meistartreneris Latvijā un fitnesa eksperts).

Semināra programmā šajā apmācību ciklā ietvertas šādas tēmas: dažādu motivējošu elementu izmantošana bērnu un jauniešu pievēršanai sporta aktivitātēm un vērtēšanas kritēriju loma motivācijas uzturēšanā – attieksme, disciplīna un rezultāti; saistība starp uzturu un bērnu un jauniešu fizisko sagatavotību, pievēršot uzmanību arī liekā svara problēmai un kaitīgo vielu lietošanai. Semināra praktiskās daļas laikā kopā ar treneri Ralfu Upmani tiks apgūti vingrinājumi, kas piemēroti gan individuāliem, gan komandas treniņiem, izmantojot dažādu aprīkojumu, vai iztiekot bez tā. Ralfs Upmanis, uzsver: “Fiziskās aktivitātes un paradumu maiņa, kas nāk līdz ar tām, nes prieku tad, ja nodarbības ir interesantas, ja saprotam, kāpēc jāpiepūlas, un kādi ir iespējamie sasniedzamie rezultāti. Bērni un jaunieši sagaida aizraujošu nodarbību, interesantus spēles elementus un treneri vai skolotāju, kas iedvesmo un atbalsta ne tikai veiksmes brīžos.” Praktiskajā nodarbībā tiks izmantotas prasmes, vingrinājumi un principi, pēc kuriem trenējas pasaules klases sportisti. Iekļautie spēles elementi ļauj treniņu pielāgot komandas veidošanas un saliedēšanas procesam.

 Papildus informācja:

 Kaspars Jēkabsons - semināru koordinators 

E-pasts: kaspars@sportland.lv 
Tālr.: 67511345