2024. gada 19. aprīlis
Fanija, Vēsma
+3.0 °C

Latvijas jaunatnes olimpiādē Daugavpils komanda izcīnīja otro vietu

No 3. līdz 5. jūlijam Valmierā notika Latvijas jaunatnes olimpiāde. Komandu kopvērtējumā uzvarēja Rīga – 167 medaļas, t. sk. 72 zelta. Daugavpils ir otrajā vietā – 88 medaļas (29 zelta, 31 sudraba un 28 bronzas). Trešajā pozīcijā ir Jūrmala – 46 godalgas.

Daugavpils novads – 13. vieta – 8 (4+1+3), Rēzekne – 16. vieta – 9 (3+3+3), Jēkabpils – 18. vieta – 6 (3+1+2), Preiļu novads – 22. vieta – 3 (2+1+0), Krāslavas novads – 4 (1+1+2), Ludzas novads – 7 (0+4+3), Rēzeknes novads – 1 (0+1+0), Līvānu novads – 2 (0+0+2), Riebiņu novads – 1 (0+0+1).

Sudraba medaļas volejbolā izcīnīja gan jaunieši, gan jaunietes. Futbolisti ieguva bronzas godalgas, spēlē par trešo vietu uzvarot Liepāju – 2:0. Arī basketbolistes izcīnīja bronzas medaļas – meitenes izšķirošajā cīņā pieveica Liepāju (62:59).

Daugavpils komandā pirmo reizi startēja pludmales volejbolisti – bronzas medaļas izcīnīja duets Ieva Petrova/Inese Raciņa.

Boksa ringā daugavpiliešiem tika astoņas medaļas. Divās svara kategorijās finālā cīnījās Daugavpils bokseri. Kategorijā līdz 64 kg finālā sacentās Ritvars Šuļga un Kirils Vasiļjevs, uzvarēja Ritvars, savukārt supersmagsvara kategorijā (91+ kg) cīnījās Aleksandrs Ļipovka un Evanders Servuts. Uzvarēja pieredzējušākais Evanders. Pirmo vietu izcīnīja arī Edgars Koržeņevskis (-60 kg). Sudraba godalgu izcīnīja Deniss Paramonovs (-81 kg), bet bronzu – Ņikita Atrahimovičs (-69 kg) un Ņikita Muratovs (-91 kg).