Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados

Skolniece Viktorija kļūst par ķeizarieni

„Muzeju nakts” ietvaros 20. maijā cietoksnī pirmo reizi notiks „Martas balle”, kura būs veltīta Martai Skavronskai – vienkāršai meitenei no tautas, kura vēlāk kļuva par Krievijas cara Pētera I sievu, bet pēc tam – par Krievijas ķeizarieni Katrīnu I. Ballē  cietoksnī būs savs Pēteris un Marta.

Martas lomā iejutīsies Daugavpils 10. vidusskolas 11. klases skolniece Viktorija Fjodorova: „Organizatori ievēroja ķeizarienes portretu un manu fotogrāfiju līdzību. Esmu piemērota arī pēc auguma, tāpēc man blakus Pēteris izskatīsies garāks. Kad man piedāvāja šo lomu, bija ļoti patīkami, es uzreiz piekritu. Ne jau katru dienu ir iespēja asociēt sevi ar diženām vēsturiskām personībām.”

Galvenais pasākums ballē būs cara ģimenes brauciens karietē. Jau ir noticis viens mēģinājums. Kā atzīmēja Viktorija, bija grūti tikt galā ar tērpiem, kādus valkāja XVIII gadsimta pirmajā pusē.

Visu rakstu lasiet 19. marta numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.

2017. gada 26. jūnijs
Pirmdiena
Ausma, Ausmis, Inguna, Ingūna, Inguns
+12.2 °C
daļēji mākoņains