Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados

Durvis ver Pirmā pasaules kara muzejs „Pie komandanta”

Daudziem vēstures cienītājiem Daugavpilī ir labi zināma galerija „Bunkurs”, ko izveidojuši kolekcionāri Sergejs Kumeiskis un Tomass Jarinovskis. Daļu viņu kolekcijas jau sen tika plānots pārcelt uz citu vietu. Pēc vairākiem rūpīga darba mēnešiem Pirmā pasaules kara muzejs „Pie komandanta” vēris durvis Komandanta ielā 1 Daugavpils cietoksnī.

Muzejs atklāts, pateicoties Latgales vēstures un pētniecības kluba „1914” pūliņiem, kurā apvienojušies patiesi XX gadsimta sākuma laiku fani. Nelielā senlaicīgā ēkā, kas atrodas pie parastas piecstāvu mājas, pieticis vietas ne tikai diviem automobiļiem, bet arī veselai ieroču, tostarp artilērijas šāviņu, granātu noliktavai un pat 1910. gada Maksima ložmetējam. Muzejā var apskatīt daudzas Pirmā pasaules kara laika sadzīves lietas – pudeles, glāzes u. c., kā arī atklātnes, unikālas fotogrāfijas.

Visu rakstu lasiet 14. jūlija numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.

2017. gada 25. jūlijs
Otrdiena
Jēkabs, Žaklīna
+15.7 °C
neliels lietus