Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados

Taku orientēšanās sacensībās Daugavpilī startēja čempioni

No 7. līdz 9. jūlijam Daugavpilī notika starptautiskas taku orientēšanās sacensības – Eiropas kausa izcīņas 5. un 6. posms un Latvijas čempionāts. Tajās piedalījās daudz dalībnieku no visas pasaules, vairākums no viņiem Latvijā bija pirmo reizi.

Šis orientēšanās veids būtiski atšķiras no parastām sacensībām, kurās, izņemot labas orientēšanas prasmes, svarīgs ir arī ātrums. Taku orientēšanās (Trail Trail Orienteering, TrailO, PreO) ir orientēšanās veids, kur svarīga ir precīza situācijas interpretācija apvidū ar kartes palīdzību. Daugavpils orientēšanās kluba „Stiga” vadītājs Jānis Gaidelis pastāstīja, ka lielākajā daļā sporta veidu pašlaik tiek meklētas iespējas iesaistīt cilvēkus ar ierobežotām iespējām. Taku orientēšanās sacensībās tas ir iespējams, jo visiem tiek radīti vienādi apstākļi. Dalībnieki pārvietojas pa takām, nenogriežoties no trases, turklāt kustības ātrums netiek ņemts vērā. Šajās sacensībās galvenā ir  precizitāte. Tas nozīmē, ka laiks, kurā veikta distance, netiek fiksēts, rezultātu nosaka pēc pareizo atbilžu skaita. Tādējādi orientēšanās kļūst pieejama tiem, kuri nevar piedalīties skriešus, ar velosipēdu vai slēpēm.

Visu rakstu lasiet 14. jūlija numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.

2017. gada 25. jūlijs
Otrdiena
Jēkabs, Žaklīna
+15.9 °C
neliels lietus