Agija, Aldonis
+11.0 °C

„Daugavpils” sagrauj „Skonto”

Sergejs Kuzņecovs

Latvijas futbola pirmās līgas 13. kārtas spēlē „Daugavpils” visai negaidīti sagrāva „Skonto” – 7:1. Abi klubi atrodas turnīra tabulas otrajā pusē, tika gaidīta saspringta cīņa un šāds vārtu birums nemaz nebija iedomājams.

Spēles sākumā aktīvāk darbojās viesi, neatlaidīgi meklējot iespēju tikt soda laukumā pie Aleksandra Vlasova sargātajiem vārtiem. Taču rīdzinieki ātri saņēma aukstu dušu.

Pa kreiso flangu aizskrēja Ričards Žaldovskis, iegāja soda laukumā un guva pirmos vārtus. 21. minūtē rezultātu dubultoja Sergejs Vasiļjevs, ar galvu raidot vārtos Iļjas Ševčuka piespēlēto bumbu, -- 2:0.

Taču atslābināties nedrīkstēja. „Skonto” meklēja uzbrukuma iespējas un darbojās organizēti. Rīdzinieku pūles atalgojās pašās pirmā puslaika beigās – rezultātu starpību samazināja Igors Kovaļkovs – 2:1.

Otrajā puslaikā viesi atkal centās dominēt. „Skonto” vairāk kontrolēja bumbu, bet reālus draudus A. Vlasova sargātajiem vārtiem neradīja, par ko jāpateicas „Daugavpils” aizsardzībai.

Rīdzinieku laimes meklējumiem pie daugavpiliešu vārtiem kārtējo reizi bija pretējs efekts. Sešdesmitajā minūtē Edgars Urbāns atjaunoja visai komfortablo divu vārtu pārsvaru. Pēc septiņām minūtēm šķietami bezcerīgā situācijā Ričards Žaldovskis atrada risinājumu. Atrodoties aizsargu ielenkumā, uzbrucējs gāja uz visu banku, pagriezienā raidīja bumbu tuvējā stūrī, kuru bija nosedzis vārtsargs. Taču sitiens bija precīzs, bumba atrada vienīgo brīvo vietu un ielidoja vārtos – 4:1.