Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados

„Sirsniņmājiņas” jāpieslēdz pilsētas caurulei

pexels.com

Visām privātajām jaunbūvēm vai kapitāli rekonstruētajām ēkām jābūt pieslēgtām centralizētajai kanalizācijas sistēmai. To paredz gan Daugavpils domes saistošie noteikumi, gan pastāvošā likumdošana.

Prasība pieslēgties maģistrālajiem kanalizācijas tīkliem ir obligāta pilsētas teritorijās, kur tehniski iespējams pieslēgties centralizētai kanalizācijas sistēmai, „Latgales Laikam” uzsvēra Daugavpils domes Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta Būvvaldes nodaļas inženierkomunikāciju piesaistes inženieris Edgars Kaplers.  

Pārfrāzējot viņa sacīto, lauku tualetes, ko tautā sauc par sirsniņmājiņām, šādās teritorijās nebūs jājauc nost ar nosacījumu, ka tās būs pieslēgtas kopīgajai kanalizācijas caurulei. Respektīvi, gan rekonstruētajām, gan tikko uzbūvētajām mājām jābūt pieslēgtām pie centralizētās kanalizācijas sistēmas.  

Taču Daugavpilī ir teritorijas, kur šāda centralizēta ūdens un kanalizācijas sistēma nav ierīkota, piemēram, Judovkas mikrorajonā. Pašvaldības saistošie noteikumi pieļauj šādā teritorijā gan lokālos artēziskos urbumus vai akas, gan sausās tualetes.

Visu rakstu lasiet 11. augusta numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.

2017. gada 20. oktobris
Piektdiena
Leonīda, Leonīds
+6.0 °C
apmācies