Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 20. jūlijs
Sestdiena
Ramona, Ritma
+13.4 °C
skaidrs laiks

Nelegālās cigaretes bija paslēptas meža masīvā

freeimages.com

Apkarojot nelikumīgu akcizēto preču apriti Krāslavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā, VP LRP Kriminālpolicijas birojs ieguva operatīvu informāciju, ka Krāslavas novada Indras pagastā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju. Lai pārbaudītu esošo informāciju, Krāslavas iecirkņa likumsargi ieradās meža masīvā, kur starp kokiem pamanīja aizdomīgu slēpni. Apskates laikā, tajā tika konstatētas astoņas melnos polietilēna maisos iepakotas kastes, kas bija piepildītas ar  lielu daudzumu nelikumīgu tabakas izstrādājumu. Kopumā izņemti 80 000 cigarešu “Премьер” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Valsts policijā saistībā ar šo likumpārkāpumu uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tas izdarīts lielā apmērā. Izmeklēšana turpinās un tiek skaidrota personu saistība ar šo noziedzīgo nodarījumu.

Pēc Krimināllikuma 221.panta 3.daļas, par šādu noziedzīgu nodarījumu ir paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīga brīvības atņemšana, vai ar piespiedu darbi, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.