Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 23. jūnijs
Sestdiena
Līga
+11.3 °C
daļēji mākoņains

Krāslavas pilsētas parkā vērojamas lielas pārmaiņas

Publicitātes foto

Pēdējo gadu laikā stiprie vēji un negaisi Krāslavas pilsētā un parkā augošos kokus nav žēlojuši, vājākajiem kokiem tiek nolauzti zari vai bojātas galotnes, sliktākajā gadījumā tie tiek izgāzti ar saknēm.

Krāslavas pilsētas parkā var redzēt daudz nokaltušu, kalstošu un ar dažādiem stumbru bojājumiem augošus kokus, kuri parka apmeklētājiem un parka sakopšanas personālam ir kļuvuši bīstami.

Jau vairākus gadus Eiropā un Latvijas teritorijā ir vērojama strauja ošu un gobu kalšana, šī slimība ir novērojama arī Krāslavas pils parkā. Pārsvarā parka teritorijā bojā iet oši un gobas, kuriem bojāiešanas ierosinātājas ir sēnes (Chalara fraxinea un Graphium ulmi), kuras ir mikroskopiskas, un tās no koka uz koku pārnēsā kukaiņi. Šo sēņu slimību var noteikt tad, kad kokiem ir lapojums, jo bezlapu periodā (ziemā) tā ir grūtāk nosakāma. Šo slimību izplatīšanās nav apturama, bet, lai slimības ļoti strauji neizplatītos, ir nepieciešams veikt slimo koku nozāģēšanu.

Šobrīd bīstamo koku griešana notiek Krāslavas parka dienvidu daļā, gar dīķi. Darbus veic SIA „FIKUSS R”, kurā strādā profesionāli bīstamo koku zāģētāji un arboristi.

Nākamajā gadā tiks veikta pārējo bīstamo koku nozāģēšana parka teritorijā.

Lai Krāslavas parks nezaudētu savu skaistumu, 2018. gada rudenī tiks rīkota talka, kuras laikā paredzēts stādīt jaunus kokus un košumkrūmus parka teritorijā pēc ainavu arhitektes Ilzes Māras Janelis izstrādātā projekta plāna.


Dzintra Skutele, Krāslavas novada ainavu arhitekte