Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados

Daugavpils cietoksnis saņēmis prestižu balvu

Publicitātes foto

Daugavpils cietokšņa reģenerācijas projekts Latvijā septembra beigās saņēma Eiropas Padomes (EP) Ministru komitejas ģenerālsekretariāta konkursa „Ainavu balvu”. Kultūras objekts izturēja nopietnu atlasi valsts un Eiropas līmenī, pateicoties pastāvīgam entuziastu darbam degradētas vides uzlabošanā.

Pieteikumu dalībai konkursā Daugavpils pašvaldība iesniedza 2016. gadā, pēc tam cietoksnim bija jāuzvar astoņi konkursanti no Latvijas, bet vēlāk – 13 dalībnieki no Eiropas. Konkursam bija iesniegti svarīgu vēsturisku vietu – Tempļu ielejas (Sicīlija, Itālija) un Galīcijas apgabala (Spānija) reģenerācijas projekts.

Kā atzīmēja Daugavpils domes Attīstības departamenta darbinieks Artjoms Mahļins, balva ir vairāk simboliska, nekā praktiska. Taču tas ir vēl viens svarīgs solis Daugavpils cietokšņa popularizācijā Eiropā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.

2017. gada 13. decembris
Trešdiena
Lūcija, Veldze
+1.6 °C
daļēji mākoņains