Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 11. decembris
Otrdiena
Valdemārs, Valdis, Voldemārs

Visi uz simtgades fotosesiju un zaļumballi!

Publicitātes foto

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Daugavpils novada dome iecerējusi iemūžināt pagastu iedzīvotājus fotogrāfijās. Nākamā gada 11. augustā pašvaldība iedzīvotājus aicinās atzīmēt tuvojošos valsts svētkus, piedaloties akcijā „100 dienas līdz Latvijas valsts simtgadei”. 

„Pulcēties pagastos aicināsim skolotājus, jaunās ģimenes, lauksaimniekus, pašvaldību darbiniekus un citus iedzīvotājus, lai veidotu kopīgu fotogrāfiju,” preses konferencē skaidroja Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne. Arī novada domes izpilddirektore Vanda Kezika norādīja, ka jau sen nav uzņemta kāda bilde, kur vienkopus redzami vietējie pagastu iedzīvotāji.

Līdz 15. novembrim Daugavpils novada Kultūras pārvalde aicina pieteikties fotogrāfus, kas vēlētos šajā akcijā piedalīties. Sadarbībā ar fotogrāfiem pagastu pārvaldes darbinieki rūpēsies, lai tiktu uzņemtas kvalitatīvas bildes, ko pēc tam apkopos fotoizstādē un prezentēs Patriotu nedēļas laikā Daugavpils novada Kultūras centrā „Vārpa”.

Vēl šajā dienā visā Latvijā un pasaulē, upju un ezeru krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās paredzēts rīkot „Simtgades zaļumballi”. To gan organizē Latvijas valsts simtgades birojs, un piedalīties šajā akcijā piekrituši jau vairāki Daugavpils novada pagasti.