Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 19. novembris
Pirmdiena
Betija, Elizabete, Liza, Līze
+1.2 °C
apmācies

Daugavpilī likvidēja marihuānas audzētavu

Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde savā rīcībā ieguva informāciju par personu, kura, iespējams, ir saistīta ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Informācijas pārbaudei tika veikti operatīvie pasākumi, kuru rezultātā 8. janvārī Daugavpilī konfiscēti marihuānas augiem līdzīgi stādi, ka arī aizdomās par saistību ar minēto noziedzīgo nodarījumu tika aizturēts vīrietis, informē VP Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

VP LRP Kriminālpolicijas biroja darbinieki, operatīvi veicot izmeklēšanu, noskaidroja, ka Daugavpilī kādas garāžas telpās, iespējams, ir ierīkota marihuānas audzētava. Lai pārbaudītu iegūto informāciju, 8. janvārī policisti sadarbībā ar VID Muitas pārvaldes Kinoloģijas nodaļas darbinieku ar dienesta suni ieradās vienā no pilsētas garāžu kooperatīviem, kur veica sankcionētu kratīšanu. Apskatot garāžas telpas, tika konstatēts, ka tās pagrabā ir izveidota ar gaismas lampām un citām iekārtām aprīkota istaba. Kratīšanas laikā konfiscēti 32 marihuānas augiem līdzīgi stādi, ka arī to audzēšanai izmantotais aprīkojums. Lai precīzi noteiktu izņemto vielu sastāvu un daudzumu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, taču jau tagad redzams, ka, visticamāk, tā ir marihuāna. Tajā pašā dienā aizturēta arī iespējamā vainīgā persona -- 1969. gadā dzimis vīrietis, kurš jau agrāk bija nonācis policijas redzeslokā, tostarp aizdomās par saistību ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Izmeklēšana šajā lietā turpinās, savukārt aizturētajam par minēto noziedzīgo nodarījumu draud kriminālatbildība.

Policija atgādina, ka pēc Krimināllikuma 253. panta 1.daļas, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Savukārt pēc 256. panta 1. daļas par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar naudas sodu.