Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados

„DauER” pensionāriem tagad ir „Dvēseļu stūrītis”

10. janvārī pensionāru biedrības „DauER” muzejā Valkas ielā 2 tika svinīga atklāta kapela. Pilsētas vadība un tradicionālo konfesiju garīdzniecības pārstāvji apsveica biedrību sakarā ar šo notikumu.

Pensionāru biedrība „DauER”, kuru dibinājuši rūpnīcas „Elektroinstruments” bijušie darbinieki, darbojas jau vairāk nekā divdesmit gadus. Taču līdz šim laikam vecajiem cilvēkiem nebija iespējas izveidot sev „stūrīti dvēselei”. Beidzamajos gados kapelas ierīkotas vairākās pilsētas iestādēs (Daugavpils reģionālajā slimnīcā, Daugavpils Universitātē), tāpēc biedrības vadītājai Marijai Vorobjovai radās ideja iekārtot šādu vietu viņu muzejā. Pilsētas garīdzniecība ar prieku atbalstīja šo iniciatīvu.

„Mēs esam ļoti pateicīgi holdingam „DauER” par piešķirtajām telpām un visiem, kas mūs atbalstīja kapelas veidošanā,” pateicās M. Vorobjova, „mūsu piemērs liecina, cik draudzīga pilsēta ir Daugavpils, jo šeit, uz mūsu altāra, atrodas visu konfesiju svētbildes.”

Daugavpils Jēzus Sirds katoļu draudzes prāvests Andris Ševels, Daugavpils apriņķa prāvesta  pienākumu izpildītājs Dionīsijs Gorjunovs, luterāņu draudzes vadītājs Andris Rudāns un priesteris Aleksandrs Jukimovičs iesvētīja kapelu, kā arī pasniedza pensionāriem dāvanas. Viņi atgādināja, ka līdz padomju laikiem šādas telpas bija daudzās pilsētas ēkās, tostarp rūpnīcās, tāpēc šajā ziņā Daugavpilī pašlaik vērojama veco tradīciju atdzimšana.

Daugavpils domes priekšsēdētājs Rihards Eigims un viņa vietnieks Aivars Zdanovskis atzīmēja, ka gan biedrībai, gan kapelai vajadzētu atrasties tuvāk pilsētas centram.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.

2018. gada 23. janvāris
Otrdiena
Grieta, Rebeka, Strauta
-12.8 °C
nedaudz mākoņains