Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 27. jūnijs
Ceturtdiena
Malvīne, Malvis
+18.6 °C
neliels lietus

Preiļos ieguldīs izglītības iestādēs un ceļu infrastruktūrā

freeimages.com

30. janvārī Preiļu novada domes ārkārtas sēdē apstiprināts pašvaldības budžets 2018. gadam. Par svarīgākajām prioritātēm noteiktas vispārējo izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana un modernizēšana, kā arī ēku un ceļu infrastruktūras attīstība.

Šogad paredzēts pārbūvēt Rietumu, Rīgas un Brīvības ielu, izbūvējot tur rotācijas apli. Vēl infrastruktūrā plānots ieguldīt, uzlabojot novada lauku ceļu stāvokli un veicot ēku energoefektivitātes paaugstināšanu. Tāpat dome turpinās ieguldīt Preiļu muižas kompleksa un parka atjaunošanā, kā arī veidos veselības uzlabošanas un rekreācijas kompleksu.

Izglītībā finansējums novirzīts skolotāju algām, stipendijām, brīvpusdienām un dažādām sporta aktivitātēm. Nolemts 100% apmērā apmaksāt ēdināšanu novada 5.--9. klašu skolēniem, bet 50% apmērā segt 10.--12. klašu skolēnu ēdināšanas izdevumus. Tāpat Preiļu novada vispārizglītojošo skolu pedagogiem ieplānots segt ceļa izdevumus par braucieniem uz darba vietu un atpakaļ saskaņā ar sabiedriskā transporta izmaksām.

Pilnu rakstu lasiet 2. februāra numurā.