Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 21. februāris
Trešdiena
Ariadne, Eleonora
-10.9 °C
nedaudz mākoņains

„Kaiju” izgaismos

Publicitātes foto

Viens no populārākajiem Daugavpils simboliem – „Kaija”, kas atrodas pie Rīgas šosejas, drīzumā tiks skaisti izgaismota. Iluminācijas projekts iekļauts pilsētas budžetā, tā kopējās izmaksas – 6235 eiro.

Saskaņā ar Komunālās saimniecības pārvaldes (KSP) plāniem, kura ir atbildīga par šo ideju, zem „Kaijas” spārniem uzstādīs četrus prožektorus. Elektrību plānots pieslēgt no VAS „Latvijas dzelzceļš” tīkliem (pieslēguma izmaksas – 499 eiro).

„Mēs esam gatavi uzstādīt izgaismojumu vistuvākajā laikā, taču pašlaik tam traucē nelabvēlīgie laika apstākļi,” teica KSP vadītājs Aivars Pudāns, „visdrīzāk, darbus veiksim martā vai aprīļa sākumā.”

„Kaija” uzstādīta 1976. gadā par godu Daugavpils 700 gadu jubilejai. Tās skici piedāvāja Daugavpils piena kombināts, kurš vēlāk piedalījās šī objekta izbūvē. Apšuvumam tika izmantots nerūsējošais pārtikas kvalitātes tērauds no kombināta krājumiem.

 

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.