+8.3 °C
apmācies

Izglābjas deviņas sekundes līdz spēles beigām

Sergejs Kuznecovs

Latvijas bērnu un jaunatnes čempionātā hokejā U18 grupā „Daugavpils BJSS” 10. martā savā laukumā spēli ar „Valmieru” iesāka lieliski. Pirmajā periodā laukuma saimnieki guva trīs vārtus (Artjoms Tretjakovs, Artūrs Šakurovs un Rolands Vasiļjevs).

Taču viesi divos periodos atjaunoja līdzsvaru – 3:3, taču deviņas sekundes līdz spēles beigu signālam Artjoms Tretjakovs guva uzvaras vārtus – 4:3.

Daugavpilieši čempionātā atrodas septītajā vietā 11 komandu konkurencē.

U12 grupā „Daugavpils” 9. martā izbraukumā pieveica „Valmieru” – 6:3.

No 2. līdz 8. aprīlim Rīgā norisināsies pirmās divīzijas A grupas pasaules čempionāts hokejā U18 izlasēm. Komandas treneris Oļegs Sorokins nosaucis izlases kandidātus – 34 cilvēki (4 vārtsargi, 10 aizsargi, 20 uzbrucēji). Kandidātu sarakstā ir „Daugavpils” uzbrucējs Vladislavs Barkovskis.

Latvijas U18 izlase sacentīsies ar Vācijas, Kazahstānas, Dānijas, Norvēģijas un Slovēnijas komandu. Elites divīzijā iekļūs vienīgi uzvarētāji, savukārt komanda, kas paliks pēdējā vietā, noslīdēs uz zemāka ranga čempionātu.

Latvijas junioru izlase spēlēja elites divīzijā septiņas reizes. Saglabāt vietu elitē visilgāk izdevās no 2015. līdz 2017. gadam.

Brāļi Ševčenko pabeiguši šo sezonu. Ērika Ševčenko pārstāvētā „Ceng Tou” (VHL) astotdaļfinālā zaudēja komandai „Ņeftjaņik” – 0:4. Šīs sezonas regulārajā čempionātā Ķīnas klubā aizsargs piedalījās 33 spēlēs, izcīnīja 9 punktus (1+8), laukumā vidēji pavadīja vairāk nekā 20 minūtes. Piedalījās visās četrās izslēgšanas spēlēs, laukumā bija vidēji 23 minūtes.

Artūrs Ševčenko debijas sezonā Francijas hokeja līgas čempionātā Milūzas kluba sastāvā iekļuva ceturtdaļfinālā. Sērijā līdz četrām uzvarām „Scorpions” piekāpās Grenobles komandai – 2:4. Artūrs šajā sērijā guva 3 punktus (2+1).