„Latgales Laiks” iznāk latviešu un krievu valodās visā Dienvidlatgalē un Sēlijā, „Latgales Laiks” latviešu valodā aptver Daugavpils pilsētu, Augšdaugavas novadu un apkārtējos novadus un pilsētas.
2024. gada 28. marts
Ceturtdiena
Ginta, Gunda, Gunta
+11.6 °C
nedaudz mākoņains

Forums “Latgale – reģions ar neatklātu potenciālu”

Publicitātes foto

Š.g. 24. martā Daugavpilī, Marka Rotko mākslas centrā, notiks forums “Latgale – reģions ar neatklātu potenciālu”, kurā visas dienas garumā notiks diskusijas par Latgales reģiona resursiem, kas to padara par unikālu biznesa, kultūras un sociālo telpu. Foruma mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni, ka Latgales cilvēku resursu dažādība, bagātīgie dabas resursi un kulturālais mantojums, kas ietver ne tikai māksliniecisko, arhitektonisko, bet arī kulināro, valodas, garīguma mantojumu, var kalpot kā dzinējspēks reģiona attīstībai, pamats piederības sajūtai un patiesam lepnumam par Latgali reģionālā, nacionālā un globālā līmenī, kā arī - kā sabiedrības saliedējošs, nevis šķelošs faktors.

Foruma gaitā tiks rīkotas trīs paneļdiskusijas, kas veltītas biznesa videi, valodas daudzveidībai un kultūrai, kā reģiona attīstības dzinējspēkam un sabiedrības saliedētībai.

Latgales biznesa vide kā pamats reģiona ekonomiskajai izaugsmei un vienotai sabiedrībai. Latgales reģions var lepoties ar dabas resursiem, kas padara šī reģiona biznesa vidi tik unikālu, tomēr visnozīmīgākais reģiona resurss ir tā cilvēki. Paša iniciatīva un aktivitāte ir būtisks faktors, vai cilvēks būs atstumts vai veiksmīgi iekļāvies darba tirgū un  sabiedriskajā dzīvē, taču no valsts puses būtiski veidot labvēlīgu vidi, kurā visi sabiedrības pārstāvji var mijiedarbojoties veikt biznesa aktivitātes kopējam labumam.

Latgales reģiona valodu daudzveidība sabiedrības saliedētībai. Latgales darba, sociālā un kultūras vide apvieno latviešu, latgaliešu, krievu un virkni citu mazākumtautību valodas, kas padara šo reģionu par multilinguālu un multikulturālu. Valodu zināšanas bagātina cilvēku, paver skatu jaunai pasaulei un jaunām iespējām, vienojot, nevis šķeļot sabiedrību. Tāpat valodu zināšanas ir būtisks faktors darba tirgū, kas var veicināt vai pretēji – bremzēt cilvēki integrēšanos darba tirgū un sabiedriskajā dzīvē.

Latgales reģiona kultūra kā reģiona dzinējspēks un sabiedrības saliedētības faktors. Viens no Latgales ilgtspējīgas attīstības dzinējspēkiem ir kultūras bagātība. Latgales reģions ir plaši zināms kā tūristu gala mērķis, kur var iepazīt unikālu kulturālo mantojumu, izbaudīt dabas takas, kulturālos un kulināros piedzīvojumus, kā arī baudīt klusumu un praktizēt garīgumu.

Kā norāda biedrības Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga: “Finanšu granti un citi atbalsta instrumenti Latgales reģiona attīstībai nespēs sasniegt vēlamos rezultātus, ja nesāksim ar apziņu, ka Latgales attīstības dzinējspēks nav nekas cits kā tās cilvēki, tādēļ forumā vēlamies akcentēt tieši šo resursu. Tāpat vēlamies veicināt sabiedrības izpratni, ka sabiedrības dažādība ir pozitīvs priekšnosacījums ne tikai reģiona, bet Latvijas kopumā izaugsmei. Latgaliešiem būtu jābūt patiesi lepniem par to kultūras, etnisko, reliģisko un valodas daudzveidību, kas padara Latgali par unikālu paraugu visā pasaulē“.

Ar foruma darba kārtību var iepazīties pielikumā un pieteikties dalībai forumam var šeit.

Forums tiek organizēts projekta “Latgale – reģions ar neatklātu potenciālu” ietvaros, ko īsteno biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” sadarbībā ar “Novaya Gazeta — Baltics”, Latvijas Reģionu televīziju Re: TV un ar British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu.