Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 17. novembris
Svētdiena
Hugo, Uga, Uģis
+8.6 °C
apmācies

Preiļos likvidē marihuānas audzētavu

VP LRP

Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa policisti izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka Preiļos kāda vietējā iedzīvotāja nekustamajā īpašumā, iespējams, ir ierīkota marihuānas audzētava. Lai pārbaudītu iegūto informāciju, pagājušās nedēļas nogalē likumsargi ieradās vīrieša dzīvesvietā, kur veica sankcionētu kratīšanu, informē VP Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Privātmājas apskates laikā tika konstatēts, ka vienā no istabām ir ierīkota marihuānas audzētava. Kopumā kratīšanas laikā konfiscēti 20 marihuānas augiem līdzīgi stādi, to audzēšanai izmantotais aprīkojums - dažādas gaismas un siltuma lampas, ka arī ap 20 gramiem gatavās produkcijas.

Lai precīzi noteiktu izņemto vielu sastāvu un daudzumu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, taču jau tagad redzams, ka, visticamāk, tā ir marihuāna. Tajā pašā dienā aizdomās par saistību ar minēto likumpārkāpumu aizturēta arī iespējamā vainīgā persona - 1988. gadā dzimis vīrietis, kurš jau agrāk bija nonācis policijas redzeslokā.

Izmeklēšana šajā lietā turpinās, savukārt aizturētajam par minēto noziedzīgo nodarījumu draud kriminālatbildība.

Atgādinām, ka pēc Krimināllikuma 253. panta 1. daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.