Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 26. maijs
Sestdiena
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
+22.6 °C
skaidrs laiks

«Latvijas dzelzceļa» peļņa pērn 800 000 eiro; šogad aug kravu apjoms

Publicitātes foto

Lai arī pagājušais gads sarežģījumu ģeopolitikā dēļ ir bijis sarežģīts, VAS “Latvijas dzelzceļa” (LDz) peļņa pērn bija 800 000 eiro pirms nodokļu nomaksas, intervijās Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” un LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja LDz vadītājs Edvīns Bērziņš.

Viņš sacīja, ka aizvadītais gads uzņēmumam, no vienas puses, ir bijis stabils, par ko liecina arī peļņa. No otras puses, ģeopolitiskā situācija un tai sekojošās sankcijas ietekmēja pārvadāto kravu apjomu.

Pozitīvi, ka šogad aprīlī un maijā līdz šim brīdim salīdzinājumā ar pagājušā gada aprīli un maija pirmo pusi kravu apjoms ir audzis par attiecīgi 7% un 3%-4%.

Bērziņš arī pauda, ka tuvākajos 10 gados visa dzelzceļa nozare, kā arī uzņēmums piedzīvos plašas pārmaiņas. Arvien vairāk dzelzceļā ienāks informācijas tehnoloģiju nozare. Tāpat arī dzelzceļnieka profesija pēc savas būtības mainīsies – gan funkcijas, gan izglītība nākotnē būs cita.


lsm.lv

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.