Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 26. maijs
Sestdiena
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
+22.6 °C
skaidrs laiks

Muzeju naktī – “Likteņšūpulis” Zaļajā sinagogā

rezekne.lv

Jau trešo gadu restaurētajā sinagogā apmeklētāji tiek aicināti uz Muzeju nakts aktivitātēm. Šīgada vadošo tēmu, par kuras simbolu izvēlēts šūpulis, sestdien, 19. maijā jau no plkst. 19.30 atklās vizualizēts stāstījums par ebreju dzimšanas un kāzu godu tradīcijām lektora Guntara Skudras izklāstā. Plkst. 20.00 Lūgšanu zālē tiks demonstrēta interesanta dokumentālā filma “Operācija “Kāzas”, ko veidojusi Izraēlas režisore Anata Zalmansone-Kuznetsova par savu vecāku likteni, kuri padomju laikā mēģināja aizdzīt lidmašīnu, lai aizbēgtu no PSRS.

Vakara gaitā apmeklētāji varēs apskatīt Rēzeknes mākslas skolas zīmējumu izstādi “Sinagoga bērnu acīm”, kā arī sinagogas sakrālo priekšmetu izstādi. Tieši sestdien ebreji svin nozīmīgus Toras saņemšanas svētkus – Šavuotu, tāpēc Mācību telpā skanēs šo svētku videomelodijas, bet visu vakaru uz ekrāna tiks demonstrēti videosižeti gan par macu cepšanu, gan videoklips “Rēzeknes ielas”, gan animācijas filma “Mozus likteņstāsts”, bet fonogrammās skanēs seno aškenazu liturģiskie dziedājumi Vlada Šulmana un kora “Balsis” izpildījumā. Tie apmeklētāji, kas vēlēsies padziļināti iepazīt sinagogas vērtības, plkst. 21.00 un 23.00 varēs ar gidu doties tematiskā ekskursijā “Ebreju sakrālo tradīciju liecības Zaļajā sinagogā”.

Savukārt sinagogas pagalmā atpūtas centra AD Story pavāri (par samaksu) piedāvās nogaršot ēdienus ebreju gaumē. Bet no pl. 22.00 muzicēs mūzikas grupas “Rēzeknes klezmeri” un viesi no Sanktpēterburgas “Dobra noch”.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.