Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 18. jūlijs
Trešdiena
Rozālija, Roze
+24.5 °C
daļēji mākoņains

Gāzes skandāls privātā teritorijā

Pēteris Skrinda pie sabojātā lauka // Foto: Aleksandrs Rube

Pagājušajā nedēļā Daugavpils novada Kalupes pagastā izcēlās skandāls starp gāzes operatoru „Conexus” un zemes īpašnieku Pēteri Skrindu, kā rezultātā pat nācās izsaukt speciālistu no Rīgas. Par konflikta iemeslu kļuva plata sliede, kuru aiz sevis atstāja minētās firmas darbinieki. P. Skrinda uzaicināja uz notikuma vietu avīzi „Latgales Laiks”.

Pēteris Skrinda, kuram pieder aptuveni 800 hektāri zemes, iebrauktās sliedes savā tīrumā uzreiz nepamanīja. Apskatījis vietu, viņš noskaidroja, ka blakus viņa zemei strādā gāzesvada remonta brigāde. P. Skrinda bija sašutis par to, ka viņi izmantoja nevis servitūtu (30 metru josla gar tīrumu), bet viņa kviešu lauku, lai vajadzīgajā vietā nogādātu savu tehniku, tostarp ekskavatoru. Reaģējot  uz šādu rīcību, viņš paziņoja „Conexus” darbiniekiem, ka aizliedz viņiem vest projām mašīnas, kamēr šajā jautājumā nav ieviesta skaidrība.

Ilgā tirgošanās

Uzņēmums „Conexus” pārstāvis Edgars Graudiņš, ieradies notikuma vietā, pastāstīja, ka šajā zonā atrodas liels „Latvijas gāzes” gāzesvads, kura caurules diametrs ir 5,3 metri. Remonta brigāde pārbaude, vai caurule nav bojāta un, ja tiek konstatēti bojājumi, to atjaunina. Lai nodrošinātu piekļuvi gāzes vadam, visā Latvijas teritorijā uzstādīti stabi ar atzīmēm „15+15 metri”, kuri nosaka aizsargjoslu, kurā drīkst strādāt gāzes uzņēmuma darbinieki. Galvenais strīds šajā situācijā izcēlās traktora sliedes izmantošanas dēļ, kura vizuāli atrodas servitūta un privātīpašuma zonas saskares vietā.

Uzņēmuma „Conexus” darbinieki servitūta zonā

Lai ieviestu skaidrību notiekošajā, Pēteris Skrinda vērsās arī policijā, kura veica visus nepieciešamos uzmērījumus. Spriežot pēc tiem, sliede atradās dažus metrus aiz servitūta līnijas. Taču pēc tam kārtības sargi devās projām, atstājot strīdniekus vienatnē.

Pilnu rakstu lasiet 6. jūlija numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.