Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 23. jūlijs
Otrdiena
Magda, Magdalēna, Magone, Mērija
+21.0 °C
neliels lietus

“Skatuves mākslas laboratorijas” Līvānos

Mūsdienu mākslas galerija no 14.-19.jūlijam organizēs pasākumu ciklu “Skatuves mākslas laboratorijas”, piedāvājot bezmaksas pasākumus ar mērķi radīt priekšstatu par mūsdienu skatuves mākslas formām, virzieniem un aktualitātēm, kā arī veicināt jaunrades procesu attīstību. Pasākumi šajā notikumu ciklā tiks veidoti kā eksperimentālas “laboratorijas” – atkāpjoties no zināmām normām un tradīcijām, ļaujot eksperimentēt, ļauties nezināmajam un nesekojot jau zināmām norādēm un vadlīnijām.

14.jūlijā Līvānos divos daudzdzīvokļu namu pagalmos norisināsies pagalmu teātra izrādes bērniem "Nāc laukā!”. Jaunākās paaudzes skatītāji daudzdzīvokļu māju pagalmos blakus rotaļu laukumiem un smilškastēm kopā ar teātra māksliniekiem varēs sekot līdzi tam, kā top teātra brīnums – izrāde. „Tā stāsta par dzīvi pagalmā pirms interneta, un par dzīvi pagalmā šodien. Par nedarbiem un cēlsirdību, par kautiņiem un pirmo mīlestību. Tā ir muzikāla izrāde par bērniem, un top, bērniem līdzdarbojoties, tieši turpat pagalmā,” stāsta viens no izrādes veidotājiem, aktieris un režisors Kārlis Krūmiņš.

17.jūlijā Mūsdienu mākslas galerijā norisināsies divas Rīgas cirka skolas meistardarbnīcas. “Rīgas cirka skolas darbnīcā” bērniem vecumā no 8 – 12 gadiem būs iespēja attīstīt savu fizisko sagatavotību un vienlaicīgi iepazīt dažādas cirka disciplīnas. To vadīs 2 pasniedzēji, ļaujot iepazīt dažādas cirka rotaļas, kas veicinās izpratni par cirka mākslu, mācīs attīstīt veiklību, skatuves klātbūtni un sadarbību. Savukārt “žonglēšanas meistardarbnīcā” bērniem un pieaugušajiem būs iespēja apgūt žonglēšanu ar lakatiņiem un bumbiņām.

18.jūlijā Mūsdienu mākslas galerijā viesosies viens no atpazīstamākajiem Latvijas repa mūziķiem – ansis, vadot Līvānu jauniešiem repa meistarklasi un vēlāk sniedzot bezmaksas koncertu laukumā pie galerijas. Meistarklases mērķis ir attīstīt Līvānu jauniešu radošās un skatuves mākslas prasmes un tajā ansis dalībniekus iepazīstinās ar teksta un vokāla nozīmi repa mūzikā, tehniku, ritmisko zīmējumu, u.c. izteiksmes līdzekļiem repa mūzikā.

Savukārt no 16.-19.jūlijam galerijā norisināsies “Sajūtu laboratorija” jeb sajūtu teātra meistardarbnīca režisores Lienas Šmukstes vadībā ar meistardarbnīcas noslēgumu – izrādi 19.jūlija vakarā. Meistardarbnīcas dalībnieki  četras dienas strādās laboratorijā, pētīs dažādas maņas un darbnīcas rezultātā paši veidos citiem apmeklētājiem pieejamu izrādi. Režisores radītās mākslinieciskās vīzijas pamatā ir mērķis attīstīt teātra izteiksmes līdzekļus, veidojot laboratoriju (eksperimentālu vidi), kur galvenā loma atvēlēta cilvēku sajūtām un radīt laikmetīgu mākslas darbu, apvienojot tajā Līvānu amatierteātri un aktīvos Līvānu iedzīvotājus, kā arī izstrādāt radošo platformu ikgadējām eksperimentālām teātra laboratorijām.

Pasākumu precīza programma un norises laiki tuvākajā laikā tiks publicēti www.facebook.com/musdienumaksla un www.livani.lv. Dalība visās aktivitātēs ir bez maksas. Pasākuma cikla meistardarbnīcām tiks izsludināta atsevišķa pieteikšanās (dalība tikai iepriekš piesakoties), bet pagalma izrādes un sajūtu teātra izrāde būs pieejama ikvienam interesentam un bez iepriekšējas pieteikšanās.

Pasākumu cikla “Skatuves mākslas laboratorijas Mūsdienu mākslas galerijā” norisi finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Līvānu novada pašvaldība.

Mūsdienu mākslas galerijas darbības virzieni ir izstāžu darbība, neformālās un tālākizglītības joma un inovatīvu kultūras pasākumu organizēšana. Galerijas mērķis ir sekmēt dažādas mākslas izpausmes reģionā un vecināt to pieejamību vietējiem iedzīvotājiem, nodrošinot kvalitatīvu un inovatīvu kultūras pasākumu piedāvājumu.

Vairāk informācijas: www.facebook.com/musdienumaksla