Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 18. jūlijs
Trešdiena
Rozālija, Roze
+24.5 °C
daļēji mākoņains

Nodokļu atvieglojumi

freeimages.com

No 1. jūlija iedzīvotāji var saņemt nodokļu atvieglojumu par nestrādājošo laulāto ar bērnu, informē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

Šo atvieglojumu var saņemt tad, ja laulātā apgādībā ir bērns vecumā līdz 3 gadiem vai  trīs vai vairāki bērni līdz 18 vai līdz 24 gadu vecumam, no kuriem vismaz viens ir jaunāks par 7 gadiem, kamēr bērns turpina iegūt izglītību, vai arī  pieci bērni līdz 18  vai 24 gadu vecumam, kamēr bērns turpina iegūt izglītību.

Personām, kuras vēlas iegūt nodokļu atvieglojumu, jāreģistrējas VID, veicot ierakstu elektroniskajā nodokļu grāmatiņā. Nodokļu atvieglojumu apmērs par vienu apgādājamo ir 200 eiro. Par šādu summu tiek palielināta ar nodokļiem neapliekamā algas daļa tam ģimenes loceklim, kura apgādībā atrodas nestrādājošais laulātais. Ar nodokli neapliekamā algas daļa tiek palielināta atbilstoši apgādājamo skaitam.

Vairāk var uzzināt VID mājas lapā www.vod.gov.lv sadaļā „Nodokļi” (iedzīvotāju ienākuma nodoklis) vai piezvanot uz konsultatīvo tālruņa numuru 67120000 (darbdienās).

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.