Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 24. septembris
Pirmdiena
Agris, Agrita
+9.0 °C
neliels lietus

Lauku tūrisma asociācija: Pašvaldību attieksme pret uzņēmējiem – ļoti slikta

Publicitātes foto

Pašvaldību attieksme pret uzņēmējdarbību lauku tūrisma jomā ir "ļoti slikta, slimīga un nepareiza", šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" vadītāja Asnāte Ziemele.

Runājot par pašvaldību uzņēmumiem, kas nereti konkurē ar privāto sektoru, Ziemele atzina, ka šī arvien ir liela problēma lauku tūrisma biznesā. "Jo tālāk no Rīgas, jo lielāka problēma," viņa sacīja.

Asociācijas vadītāja norādīja, ka ar atsevišķiem izņēmumiem pašvaldību attieksme pret uzņēmējdarbību ir "ļoti slikta, slimīga un nepareiza".

"Pašvaldības ļoti bieži, īpaši tālākos reģionos, un šeit minēšu nosaukumus - Rēzekne, Krāslava, Burtnieki, Malnava - vietas, kurām pašvaldībām vajadzētu stutēt savus uzņēmējus, cik vien var, cik vien viņi tur ir palikuši, dara gluži otrādi ar atrunu, ka uzņēmēju nav un tāpēc viņi paši sniegs pakalpojumu," stāstīja Ziemele, minot vienu piemēru, kad pašvaldība nolēma atvērt savu viesnīcu.

Ziemele norādīja, ka asociācija attiecīgos piemērus, kad pašvaldības cenšas attīstīt uzņēmējdarbību tā vietā, lai to uzticētu privātajam sektoram, nodevusi izvērtēšanai Saeimas Analītiskajam dienestam.

"Ar to kaut kas ir jādara," teica Ziemele, norādot, ka paši uzņēmēji baidoties ziņot par pašvaldību iespējami negodprātīgu rīcību.


lsm.lv

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.