Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 19. septembris
Trešdiena
Muntis, Verners
+23.1 °C
daži mākoņi

Āfrikas cūku mēris rada „karastāvokli”

Pēc neilga pārtraukuma Latvijā vairākās saimniecībās atkal konstatēts Āfrikas cūku mēris. Latgales saimniecībās šogad, par laimi, vēl nav fiksēts neviens gadījums, taču zemnieki nedrīkst zaudēt modrību ne uz mirkli.

Līksnas pagasta lauksaimnieks Arvīds Stalidzāns audzē 2 sivēnmātes savām vajadzībām. Viņš saka, ka strādāt cūkkopībā Āfrikas cūku mēra skartajā Latvijā ir tāpat kā atrasties nepārtrauktā kara stāvoklī.

Arvīds pastāstīja, ka viņš ievēro visas prasības, kuras noteicis Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Proti, saimniecībā netiek ielaisti svešinieki, viss, tostarp apavi, tiek dezinficēts, savukārt cūkas netiek ēdinātas ar svaigi pļautu zāli. „Manuprāt, jābeidz diskusija, ka mežacūkas nav jāšauj. Kāds labums no meža cūkas ir tautsaimniecībai? Gluži pretēji -- inficēto mežacūku dēļ ir iznīcinātas spēcīgas saimniecības, kuras turēja 5000--6000 cūku ganāmpulkus,” atzina Arvīds. 

Visu rakstu lasiet 27. jūlija numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.