+5.8 °C
apmācies

Juniori startēja pirmajās pusfināla sacīkstēs

Sergejs Kuznecovs

„Lokomotīves” spīdvejisti beidzot varēja piedalīties Polijas junioru čempionāta pusfinālā, jo iepriekš sacensības tika pastāvīgi atceltas slikto laika apstākļu dēļ.

Daugavpils jaunieši septiņu komandu konkurencē ierindojās sestajā vietā, izcīnot 15 punktus: Oļegs Mihailovs – 9 punkti, Dāvis Kurmis – 6, Elvis Avgucevičs – 0. Uzvarēja Gožuvas „Staļ” – 23 punkti, tālāk seko ROW (Ribņika) – 21, „Wybrzeže” (Gdaņska) – 19, „Motor” (Ļubļina) – 18, „Start” (Gņezna) – 16. Pēdējā vietā komanda „Falubaz” (Zelona Gura).

Nākamajā dienā juniori sacentās Gņeznā. Šoreiz „Lokomotīvei” 14 punkti. O. Mihailovs – 8, D. Kurmis – 6, E. Avgucevičs – 0. Šajās sacīkstēs uzvarēja „Motor” – 24. Tālāk seko „Start” – 20 un „Wybrzeže” – 18. „Lokomotīve” un „Falubaz” dala 6.—7. vietu. Pusfināla sērijā „Lokomotīve” vēl piedalīsies četrās posmos.

Polijas junioru čempionātā startēja 22 komandas, 14 no tām turpina cīņu pusfinālā.

Lešnā (Polija) notika individuālā pasaules U21 čempionāta spīdvejā finālsērijas otrais posms. Dāvis Kurmis, kuram rīkotāji piešķīra „Wild Card”, tāpat kā pirmajā posmā Daugavpilī, startēja vāji – 1 punkts un 15. vieta.

Otrajā posmā pēc kārtas uzvarēja Maksims Drabiks (Polija), viņš ir pārliecinoši nostiprinājies kopvērtējuma pirmajā pozīcijā – 41 punkts. Bartošs Smektala (Polija), kurš Daugavpilī bija trešais, šoreiz pakāpās par vienu vietu augstāk. Arī kopvērtējumā Bartošam otrā pozīcija – 35 punkti. Roberts Lamberts (Lielbritānija) pirmajā posmā Latvijā izcīnīja sudrabu, bet šoreiz palika piektais, taču kopvērtējumā ir trešais – 30 punkti.

D. Kurmis, kurš ir finālsērijas pamatdalībnieku piecpadsmitniekā, atrodas 18. vietā (1 punkts). Oļegs Mihailovs, kurš savā trekā startēja ar 16. numuru, piedalījies tikai vienās sacīkstēs un ar 12 punktiem noslīdējis uz 11. pozīciju.