Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 24. septembris
Pirmdiena
Agris, Agrita
+9.0 °C
neliels lietus

Divas izstādes vienā dienā

Publicitātes foto

3. augustā Latgales Centrālā bibliotēka nāk klajā  ar divām jaunām izstādēm.

Vienā no tām, izstādē „Fantāzijas lidojums”, tiek piedāvāts aplūkot Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas skolnieces Evitas Matvekas zīmējumus. Meitenes darbi tapuši pēdējo divu gadu laikā, galvenokārt tajos animācijas stilā attēloti dzīvnieki, kosmoss, fantastiskas būtnes. “Fantāzijas lidojums” ir divpadsmitgadīgās Evitas Matvekas pirmā izstāde.

Evita Matveka mācās Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas 5. klasē, zīmē kopš agras bērnības. Piecu gadu vecumā Evita sāka apmeklēt Daugavpils mākslas vidusskolas “Saules skola” filiāli Ilūkstē. Šobrīd turpina mācības Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā. Nākotnē plāno kļūt par dizaineri vai multiplikatori.

Izstāde būs skatāma līdz 14. augustam.

Tāpat šajā dienā tiek atklāta arī dziesminieces un gleznotājas Džeinas Gavares personālizstāde “Sieviete – daba, sieviete – zieds”. Autores darbi atklāj sievietes dzīves ceļu no dzimšanas, uzziedēšanas un mošanās dzīvei līdz pat briedumam mīļotās un mātes lomā. Izstādes gaitā varēs arī ieklausīties autores sarakstīto dziesmu un dzejoļu skanējumā. Džeina Gavare dzeju sākusi rakstīt jau pirmajā klasē. Pēc Daugavpils Mūzikas vidusskolas absolvēšanas pievērsusies psiholoģijas studijām. Šobrīd strādā Preiļu Brīvajā skolā, kur vada radošās nodarbības bērniem. Raksta dziesmas, ir izdevusi albumu “Cylvākam”. Glezniecībai Džeina Gavare nopietni pievērsās tad, kad Jāzeps Pīgoznis viņai uzdāvināja pirmos audeklus un profesionālās krāsas.

Izstāde „Sieviete – daba, sieviete – zieds” būs skatāma līdz 31. augustam.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.