Ginta, Gunda, Gunta
+13.5 °C

Daudzveidīgais triatlons

pexels.com

Kupišķos (Lietuva) notika Baltijas čempionāts triatlonā sprinta distancē (750 m, 20 km, 5 km). Artjoms Gajevskis kopvērtējumā bija desmitais, jauniešu konkurencē – otrais. Daņila Proščinko uzvarēja M15 grupā.

Valērijs Barinovs bija labākais M11 grupā, bet Sebastjans Žigarjkovs – M9. Šie dalībnieki veica īsāku distanci – 250 m, 8 km, 1 km.

Vienlaikus Smiltenē notika Latvijas kausa izcīņa sprinta distancē. Mārcis Pīnups bija ceturtais kopvērtējumā un trešais M19 grupā. Bronzu izcīnīja Sofija Daņiļeviča grupā līdz 17 g. v.

Jaunākajiem sportistiem distance bija divreiz īsāka. 15 gadu vecuma grupā Una Velika izcīnīja pirmo vietu, bet Darja Bileviča bija trešā. Līgai Kurošai bronza 13 g. v. grupā, arī Aleksandram Akulam – trešā vieta. Guntis Kurošs (M11) – trešais, bet Nadežda Sulaine (F9) – pirmā.

Tallinā norisinājās pasaules sērijas „Ironman” posms – 3,8 km peldēšana, 180 km riteņbraukšana un 42 km skriešana. Startēja 1400 atlēti, distanci pabeidza 1040, tostarp arī daugavpilietis Aivars Uzols. Viņa laiks – 10 stundas 28 minūtes 47 sekundes. A. Uzols finišēja 305. vietā. Uzvarētāja laiks – 07:52,13.