Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 19. jūlijs
Piektdiena
Digna, Jautrīte, Kamila, Sāra
+21.6 °C
neliels lietus

Trīs jaunas "laikmetu" ekskursijas cietoksnī

visitdaugavpils.lv

18. augustā Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs aicina interesentus cietoksnī izstaigāt trīs jaunus maršrutus gidu pavadībā.

Jau vairākus gadus cietokšņa informācijas centra darbinieki saņem un apkopo ar cietokšņa vēsturi saistītu informāciju. Īpaša uzmanība tiek veltīta cietokšņa celtniecībai visa 19. gadsimta garumā, kaut gan Daugavpils cietoksnis tika izmantots arī vēlāk. Šie posmi izraisa gan pētnieku, gan arī citadeles viesu interesi. Tieši tāpēc tika izstrādāta tematiskā ekskursija, kas veltīta noteiktam cietokšņa pastāvēšanas laika posmam.
Pirms diviem gadiem tika prezentēta tematiska ekskursija, kura veltīta Latvijas Pirmās Republikas neatkarības laikam un 4. Zemgales divīzijas dislokācijai cietokšņa teritorijā.
Šogad tika izstrādāta ekskursija, kas ir veltīta Daugavpils kara aviācijas inženieru augstskolas pastāvēšanas laikam Daugavpils cietoksnī. Šī maršruta izveidē aktīvi piedalījās arī vairāki bijušie augstskolas absolventi.

Tādēļ visi interesenti var apmeklēt cietoksni un pieteikties tematiskajām ekskursijām:

  • pl. 12.00 cietokšņa „dzimšana” – cietokšņa celtniecības un attīstības posms no 1810. līdz 1920. gadam;
  • pl. 14.00 Latvijas Armijas māja – laika posms no 1920. līdz 1940. gadam;
  • pl. 16.00 cietoksnis kā zināšanu mājvieta – laika posms no 1948. līdz 1993. gadam.

Visas ekskursijas notiks latviešu un krievu valodā, katras ilgums - 1,5 stundas.

Lūgums ekskursijām pieteikties iepriekš, zvanot uz tālruņiem +371 65424043, +371 28686331, vai arī piesakoties personīgi Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā, Nikolaja ielā 5. Maksimālais cilvēku skaits grupā ir ierobežots līdz 35 cilvēkiem.

Turpmāk visas tematiskās ekskursijas varēs pieteikt saskaņā ar iepriekš apstiprināto cenrādi.