Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 21. septembris
Piektdiena
Mariss, Matīss, Modris
+26.5 °C
skaidrs laiks

LLKC: Graudu raža sausuma dēļ šogad būs par 30% mazāka nekā pērn

pexels.com

Ilgstoši valdošā sausuma dēļ šajā gadā graudu raža Latvijā būs vidēji par 30% mazāka nekā pērn, to Latvijas Radio atzina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) speciālists Oskars Balodis.

Pēc viņa teiktā, dažās saimniecībās šis gads sausuma dēļ būs sliktākais gads, kāds jebkad ir bijis. "Tik švaki lauki pēdējo piecu desmit gadu laikā nav redzēti," viņš sacīja.

Saskaņā ar pašreizējām prognozēm sliktākā graudu raža gaidāma saimniecībās Kurzemē, kur raža būs par aptuveni 60%-80% zemāka nekā pērn, jo daudzviet graudaugi nokalta. Vidēji Latvijā graudu raža šogad būs par aptuveni 30% zemāka nekā pagājušajā gadā.

Tomēr pašreiz nav ziņu, ka graudi Latvijas tirgū trūktu, teica Balodis, atzīstot, ka graudu cena pie zemākas ražas varētu būt nedaudz augstāka. Centra pārstāvis vienlaikus izteica cerību, ka tirgotāji pašreizējo situāciju neizmantos, lai graudus pārdotu dārgāk.


lsm.lv

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.