Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 27. jūnijs
Ceturtdiena
Malvīne, Malvis
+18.6 °C
neliels lietus

Leonīda Baulina izstāde Poļu kultūras centrā

Publicitātes foto

6. septembrī plkst. 16.00 Poļu kultūras centrā (Varšavas ielā 30) tiks atklāta Leonīda Baulina fotodarbu izstāde “Veltījums Latgalei”.

Leonīds Baulins ienāca Latvijas mākslas dzīvē 20.gs.70-jos gados. Pēc Valsts Mākslas akadēmijas beigšanas 1973.gadā gleznotājs nodzīvojis Daugavpilī trīsdesmit gadus un jau kļuvis par šīs pilsētas leģendu. 20.gs.70. gados viņš bija viens no Daugavpils kultūras un mākslas dzīves aktīviem veidotājiem. L.Baulina spilgtā, radošā personība veiksmīgi izteica sevi visdažādākās mākslas jomās – strādājot pie pilsētas vizuālā tēla, sabiedrisko ēku interjerā, dziesmu un pilsētas svētku noformēšanā, kā arī scenogrāfijā, pedagoģijā.

Leonīds Baulins bija ne tikai gleznotājs, grafiķis un scenogrāfs. Viņa kaisle un aizraušanās bija arī melnbaltā fotogrāfija. Mākslinieka privātajā kolekcijā atrodami 19 visdažādu firmu fotoaparāti. Šajā jomā Leonīds bija liels eksperimentātors – fotoaparātu soma allaž bijusi līdzi - bildējis aizgūtnēm it visu, kas bijis apkārt - dabu, notikumus, pilsētu un ģimeni. Dotajā izstādē ir eksponētas tikai nedaudzas fotogrāfijas, ko darinājis mākslinieks.

Izstāde “Veltījums Latgalei” būs apskatāma Poļu kultūras centrā līdz 9. oktobrim.

Izstādes atklāšanas pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.