Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 27. jūnijs
Ceturtdiena
Malvīne, Malvis
+19.4 °C
neliels lietus

Klusums un kosmosa vērošana

Izstādes atklāšanā mākslinieci apsveica viņas audzēkņi, draugi, kolēģi un pat mazbērni // Foto: Jeļena Čursina

Latgales Centrālajā bibliotēkā atklāta Daugavpils mākslinieces Žanetes Jezerskas darbu izstāde „Klusums…”

Zīmēšana Žanetei ir tuva jau kopš bērnības. Bakalaura grāds stājglezniecībā iegūts Maskavā, vēlāk studijas turpinātas Daugavpils Universitātē, iegūstot maģistra grādu glezniecībā. Nu jau daudzus gadus Žanete pati darbojas mākslas pedagoģijas jomā, strādājot par glezniecības, zīmēšanas un interjera dizaina pedagoģi Daugavpils pilsētas bērnu un jauniešu centrā „Jaunība”. Māksliniece atzīst – viņai patīk, kad audzēkņi turpina radīt, savu dzīvi un profesijas izvēli saista ar radošo darbību. Tas, viņasprāt, ir pedagoga – mākslinieka darba rezultāts.

Žanete Jezerska pamatā strādā eļļas glezniecībā, temperā, taču pašlaik viņu vairāk saista pasteļglezniecības tehnika. Turklāt tās izvēle nav untums. Māksliniece pastāstīja, ka savulaik viņai radās alerģija pret krāsām, ar kuru viņa ilgi cīnījās, taču netika ar to galā un pat pameta profesiju. Atgriezties palīdzēja tieši pasteļglezniecības tehnika, kura neizraisīja alerģiju, turklāt deva iespēju sākt jaunu posmu dzīvē un jauna mākslas redzējumu.

Māksliniece stāsta, ka pasteļglezniecība ļauj niansēti attēlot visdažādākos krāsu toņus un piešķir gleznojumam īpašu mirdzumu. Jaunajā izstādē iekļautie darbi tapuši maģiskā jeb mistiskā reālisma noskaņās. Žanete ir pārliecināta, ka debess, ūdens, akmens, pat nokaltis koks ir Visuma dāvanas. „Kad tu spēj to ieraudzīt un sajust ar visu savu būtību, dvēsele kļūst tīrāka, gluži kā pēc grēksūdzes. Un tad tu atklāj bezgalību, un saproti, ka zudīs viss, bet šis klusums paliks… mūžīgi,” skaidro māksliniece.

Žanetes Jezerskas pasteļu izstāde „Klusums…” būs apskatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas sektorā līdz 30. septembrim.