Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 26. septembris
Trešdiena
Gundars, Knuts, Kurts
+6.0 °C
daļēji mākoņains

Jauna atpūtas vieta pie ezera

wikimedia.org

Cārmaņa ezera krastā tiek ierīkota laivu laipa un atpūtas zona makšķerniekiem un tūristiem.

Krāslavas novada domes Attīstības nodaļas projektu speciālists Andris Rukmans pastāstīja, ka pašvaldība par sava budžeta līdzekļiem un ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu atbrīvo krastus no niedrēm un izzāģē krastā saaugušos kokus. Pēc labiekārtošanas darbiem tiks ierīkota laipa laivām, uzstādīta lapene ar soliem, tualete, atkritumu urnas, kā arī izbūvēta autostāvvieta.

„Mēs vēlamies attīstīt infrastruktūru ūdensmaršrutā pa Dubnas upi, Lejas un Cārmaņa ezeru un novērst piesārņojumus ūdenstilpēs,” uzsvēra A. Rukmans. 

Jaunā atpūtas infrastruktūra un krasta labiekārtošana ir iezīmēti projektā „Praktisko aktivitāšu īstenošana publisko ūdeņu pārvaldībai Krāslavas novadā” un  izmaksās 12 087 eiro, no tiem 75% finansē Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Vēl šoruden Krāslavas novada pašvaldība sadarbībā ar Zivju fondu ielaidīs Sīvera ezerā 28 000 zandartu mazuļu, kas pēc dažiem gadiem priecēs makšķerniekus jau kā labs loms, piebilda A. Rukmans.   

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.