Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 18. jūlijs
Ceturtdiena
Rozālija, Roze
+15.6 °C
neliels lietus

Palielinās valsts kompensācijas apmēru cietušajiem

pexels.com

6. septembrī Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja Tieslietu ministrijas virzīto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts kompensāciju cietušajiem””, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru cietušajiem, it īpaši nepilngadīgām personām, informē Tieslietu ministrija.

Grozījumi paredz par 20% palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru cietušajiem, kuriem nodarīti smagi miesas bojājumi, notikusi izvarošana vai seksuāla vardarbība, aizskarta nepilngadīgā cietušā tikumība vai dzimumneaizskaramība, vai cietušais ir bijis cilvēku tirdzniecības upuris. Šajos gadījumos tiks izmaksāta kompensācija 1935 eiro apmērā (šobrīd 1505 eiro).

Par 20% palielināta arī kompensācija gadījumos, ja nepilngadīgam cietušajam nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi, vai nepilngadīgais cietušais inficēts ar cilvēka imūndeficīta vīrusu, B vai C hepatītu. Turpmāk šādos gadījumos izmaksājamās valsts kompensācijas apmērs būs 1505 eiro (šobrīd 1075 eiro).

Ar likuma grozījumiem paredzēts pagarināt arī valsts kompensācijas pieprasījuma iesniegšanas termiņu, nosakot to trīs gadu laikā pēc dienas, kad persona atzīta par cietušo vai ir uzzinājusi par faktiem, kas personai dod tiesības tikt atzītai par cietušo. Pašlaik valsts kompensācijas pieprasījuma iesniegšanas termiņš ir viens gads.

Tāpat likumprojekts paredz virkni citu grozījumu, lai kompensācijas izmaksāšanas un piedziņas procesu padarītu efektīvāku.

Plānots, ka likumprojekts stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī.