Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 18. novembris
Svētdiena
Aleksandrs, Brīve, Doloresa
+2.6 °C
neliels lietus

Cīņa par 50 000 eiro

Publicitātes foto

6. septembrī pilsētas domes ārkārtas sēdē izraisījās asa un ilgstoša diskusija par līdzekļu piešķiršanu St. Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas ēkas siltināšanas projektam. Šim mērķim izglītības iestādei, kura atrodas valsts, nevis pašvaldības bilancē, nepieciešami 50 000 eiro.

Mūzikas skolas energoefektivitātes paaugstināšanas projekta sākotnējās izmaksas bija 863 230 eiro (85% - Eiropas Reģionālās attīstības fonda un 15% - valsts budžeta līdzekļi), taču būvdarbu cenu pieauguma dēļ šo summu nācās pārskatīt. Vēlāk šo naudas trūkumu izdevās daļēji kompensēt, pateicoties veiksmīgai bijušās nacionālās bibliotēkas (Kr. Barona ielā, Rīgā) izsolei – līdzekļi tika novirzīti Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolai un Daugavpils mūzikas vidusskolai, kura saņēma 145 000 eiro. Taču arī pēc tam palika neliels deficīts, kuru Ministru kabinets lūdza segt no pašvaldības līdzekļiem.

Daži domes deputāti iebilda pret šādu līdzekļu sadali, jo faktiski tā ir naudas pārvietošana no pilsētas budžeta Valsts kasē. Tika lūgta palīdzība Kultūras ministrijai, taču instance atbildēja, ka finansējuma piesaistei ir izmantojusi visus iespējamos resursus. Savukārt dome sēdē strīds izcēlās saistībā ar pilsētas interešu aizstāvēšanu valsts līmenī. Taču vēlāk ar balsu vairākumu tika pieņemts lēmums mūzikas skolas siltināšanas izdevumus iekļaut pilsētas nākamā gada budžetā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.