Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 16. novembris
Piektdiena
Banga, Glorija
-1.7 °C
skaidrs laiks

Leonīds Baulins fotogrāfijā atzīstas mīlestībā Latgalei

Vanda Baulina uzsver, ka labai fotogrāfijai pamatus liek fotogrāfs ar savu darbu, nevis daudzie fotoaparāti vai objektīvi / Foto: Egita Terēze Jonāne

6. septembrī Daugavpilī Poļu namā atklāta gleznotāja, scenogrāfa, fotogrāfa. pedagoga Leonīda Baulina (1945-2002) fotogrāfiju izstāde „Veltījums Latgalei”.

Melnbaltajās fotogrāfijās ir iemūžināta Daugava, lauku ainavas, mājas, logi, arī mīļi cilvēki. Vanda Baulina, atklājot izstādi, pastāstīja, ka viņas pirmā fotogrāfija, kuras autors bija Leonīds, tapusi Stropu mežā. Tā bijusi romantiska satikšanās. „Visas fotogrāfijas ir oriģināli. Tas ir Leonīda sirds un roku darbs, es tikai sarūpēju rāmīšus. Leonīdam ir ļoti daudz fotogrāfiju, daudzas ir kā vēstures liecības. Ja fotogrāfijas izdotos apkopot grāmatā, tā būtu jauka dāvana Daugavpilij, Latgalei, kuru Leonīds mīlēja,” teica V. Baulina.

Leonīda Baulina fotografētā pirmā Vandas fotogrāfija tapusi Stropu mežā 1968. gada 19. maijā

Skatītāji Vandai Baulinai pasniedza ziedus, pateikdamies par izstādes organizēšanu. Viņu sveica arī Poļu kultūras centra vadītāja Žanra Stankeviča.

Izstādi varēs apskatīt līdz 9. oktobrim.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.