Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 26. jūnijs
Trešdiena
Ausma, Ausmis, Inguna, Ingūna, Inguns
+21.8 °C
daļēji mākoņains

Daugavpils spirta rūpnīcai anulēta licence

freeimages.com

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada jūnijā veikusi kratīšanu kādā rūpnīcā Daugavpilī, kur lielos daudzumos nelegāli ražots un realizēts spirts. Spirta rūpnīcai anulēta alkohola ražošanas licence, izņemtas trīs tonnas nelegāla spirta, kā arī pret piecām personām ierosināts kriminālprocess, informē VID Sabiedrisko attiecību daļa.

Nelegālās darbības veikusi personu grupa, iepriekš savstarpēji vienojoties. Spirts tika izvests no rūpnīcas ar mikroautobusu un nogādāts divās viensētās Daugavpils novadā. Šajās vietās veicot kratīšanas, VID darbinieki izņēma nelikumīgi saražoto spirtu, kā arī mantas un priekšmetus, kas norādīja uz nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu.

Ir uzsākts kriminālprocess par iespējamu nelikumīgu alkoholisko dzērienu ražošanu, glabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā, ar ko nodarbojas personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas vēl septiņas kratīšanas -- aizdomās turēto personu dzīves vietās, transportlīdzekļos un spirta rūpnīcā.

Par aizdomās turētajām personām ir atzītas piecas personas, pret kurām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.