Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 17. decembris
Pirmdiena
Hilda, Teiksma

Dagdā ielika pamatakmeni jaunam dievnamam

pixabay.com

Dagdā blakus Tautas namam ielikts pamatakmens jaunam pareizticīgo dievnamam, kas būs veltīts Svētā Nikolaja Brīnumdarītāja godam. Par to liecina tur uzstādītais koka krusts. 

Daugavpils pareizticīgo draudžu apriņķa prāvesta pienākumu izpildītājs prāvests Dionisijs Gorjunovs pastāstīja, ka jau šogad pasākumā „Lūgšanu brokastis”, kas notika Dagdā, tika vākti ziedojumi baznīcas projektēšanai. Tāds pasākums ieplānots arī nākamgad, kur tiks lūgti ziedojumi jau baznīcas celtniecībai.

„Tā būs baznīca 50--100 ticīgajiem. Dievnams atradīsies Alejas ielā, kur pareizticīgo dievnams bija jau pagājušajā gadsimtā, taču Pirmajā pasaules karā tas tika nopostīts. Ticīgie gandrīz gadsimtu lūdza Dievu nelielā ēkā Pasta ielā. Mēs ticam, ka ar Dievpalīgu dažos gados uzbūvēsim jaunu baznīcu,” teica Dionisijs Gorjunovs.  

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.