Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 26. jūnijs
Trešdiena
Ausma, Ausmis, Inguna, Ingūna, Inguns
+21.8 °C
daļēji mākoņains

Piešķirs stipendijas topošajiem speciālistiem

pixabay.com

Šajā akadēmiskajā gadā Daugavpils novada stipendijai pieteikušies seši studenti. Četri no studentiem atbalstīti jau iepriekšējos gados, bet saņemti arī divi jauni pieteikumi: stipendijām pieteikušās divas pirmā kursa Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentes.

Studijas pārtikas produktu tehnoloģijā uzsākusi Špoģu vidusskolas absolvente Diāna Varslavāne. Savukārt Valērija Ančevska no Maļinovas pagasta uzsākusi studijas, apgūstot agronoma profesiju. Viņa arī noslēgusi vienošanos ar novada uzņēmumu – z/s “Ainava”. Plānots turpināt izmaksāt stipendiju vēl diviem studentiem.

Pieteikties stipendijai varēja līdz 31. augustam. Šogad mainījušās atbalstāmās augstākās izglītības studiju specialitātes, tās ir: lauksaimniecība divās kvalifikācijās, agronoms ar specializāciju laukkopībā un ciltslietu zootehniķis, pārtikas produktu tehnoloģija ar iegūstamo kvalifikāciju ”Pārtikas un dzērienu tehnoloģiju inženieris”, un būvniecība – ar iegūstamo kvalifikāciju “Inženieris būvniecībā”. Lai saņemtu stipendiju, studentam jāvienojas ar uzņēmēju, pie kura students izies mācību praksi Daugavpils novadā.