+1.8 °C
apmācies

Noskaidroti labākie pasaules čempionātā svarbumbu celšanā

daugavpils.lv

Daugavpilī noslēdzies pasaules čempionāts svarbumbu celšanā. Pasaules čempionāts tiek rīkots kopš 2010. gada, pirmo reizi Latvijā tas notika 2012. gadā Talsos.

Sacensību pirmajā dienā notika stafetes – komandā ir pieci cilvēki, katram viens mēģinājums, kuram atvelētas trīs minūtes, jāceļ divas 24 kg smagas svarbumbas. Tiek skaitīta kopējā summa. Latvijas izlase amatieru konkurencē (Igors Žemčugovs, Leonīds Kučinskis, Stass Lonskis, Aleksandrs Visockis, Pāvels Hotuļevs) pacēla svarbumbu 145 reizes un izcīnīja otro vietu. Uzvarēja Krievijas izlase, bronza Īrijas komandai.

Junioru konkurencē daugavpilietis Iļja Vaņkovs (-85 kg) garajā ciklā izcīnīja sudrabu. Savukārt stafetē, izņemot Iļju, no Daugavpils bija arī Mihails Žaļuks, tajā Latvijas junioriem bronza.

Alfrēds Kokins izcīnīja čempiona titulu veterānu konkurencē garajā ciklā, viņam arī divas sudraba godalgas stafetēs. Arī Jurijs Kopasovs un Alīna Suško kļuva par čempioniem veterānu grupā, turklāt A. Suško izcīnīja sudrabu garajā ciklā.

Čempionātā tika uzstādīti arī rekordi. Ivans Markovs (Krievija) uzstādīja divus pasaules rekordus – divas svarbumbas (32 kg) desmit minūtēs grūšanā pacēla 176 reizes, bet 32 kg svarbumbu raušanā pacēla 226 reizes.