Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
+6.2 °C

Latgales sportistiem 5 medaļas Latvijas čempionātā krosā

Publicitātes foto

Latvijas čempionātā vieglatlētikas krosā 19.oktobrī Piņķos veiksmīgi piedalījās Latgales reģiona skrējēji, izcīnot 5 medaļas. Viens no Latvijas labākajiem garo distanču skrējējiem U18 grupā, Baltijas čempions 2000m šķēršļu skrējienā jauniešiem Santis Setkovskis sīvā cīņā finišēja pirmais 3,5 km distancē, tikai 2 sekundes viņam zaudēja Edgars Pastors (2.vieta). U20 grupā Latvijas rekordiste 2000 m šķēršļu skrējienā telpās Anna Marija Petrakova pārliecinoši uzvarēja 4,5 km skrējienā, bet Rainers Trubačs 5km skrējienā finišēja trešā vietā ar personīgo rekordu 17 min. 09 sek. (iepriekšējo rekordu 17 min. 24,18 sek, kurš bija sasniegts šogad Saldū, laboja par 15,18 sek.).

U23 grupā 2017.gada Latvijas čempione 3000 m šķēršļu skrējienā pieaugušo grupā, Kristīne Jevsejeva izcīnīja trešo vietu 6km distancē ar personīgo rekordu 23 min. 55 sek. Iepriekšējo rekordu 6km skrējienā 24 min. 32 sek., kurš bija sasniegts Eiropas čempionātā krosā Čiā (Italija) 2016.gadā, Kristīne laboja par 37 sek.

Jāpiebilst, ka Anna Marija Petrakova, Santis Setkovskis, Edgars Pastors un Rainers Trubačs šogad piedalījās Pasaules skolēnu čempionātā krosā Parīzē, kur Latvijas izlases jaunieši izcīnīja 11.vietu no 18 komandām, bet Latvijas izlases jaunietēm bja 12.vieta no 17 komandām.

U23 juniores (6km 1996.-1998.g.dz.)

1. Gunta Holštroma (Matisons Runner Runner’s Club, Kazdanga)  - 22min. 46sek.
  2. Baiba Šņoriņa (Talsu Pakalnu Sporta Klubs, Talsi) - 22min. 55sek.
  3. Kristīne Jevsejeva (Daugavpils novada SS, Medumu pagasts) - 23min. 55sek.

Sacensības organizēja Sporta klubs “Metroons” sadarbībā ar Babītes novada pašvaldību un Latvijas Vieglatlētikas savienību ar mērķi atlasīt labākos skrējējus dalībai Eiropas čempionātam krosā 9.decembrī Tilburgā (Niderlande).

Latvijas izlašu sastāvu (pieaugušie, U23 un U20 grupas) tuvākajā laikā apstiprinās Latvijas Vieglatlētikas savienības valde un treneru padome.