Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 18. aprīlis
Ceturtdiena
Jadviga, Laura
+15.8 °C
daži mākoņi

Centās ievest Latvijā munīciju

vp.gov.lv

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada novembrī Ludzas rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu par stratēģiskas nozīmes preču, proti, dažādu ieroču būtisku sastāvdaļu pārvietošanu pāri Latvijas Republikas robežai.

Novembrī Terehovas muitas kontroles punktā tika veikta padziļinātā muitas kontrole Ukrainas pilsoņa vadītā automobilī, kurš brauca no Krievijas Federācijas Latvijas Republikas virzienā. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka automobilī esošajās mantās atrodas ieroču būtiskās sastāvdaļas – septiņas 7,62 mm Špagina konstrukcijas mašīnpistoļu magazīnas, deviņas 5,45 mm Kalašņikova konstrukcijas ložmetēja “RPK” magazīnas, 97 gabali 7,62 mm Tokareva konstrukcijas pistoļu “TT”  rūpnieciski ražotās patronu magazīnas un 16 desantnieku naži, kas paredzēti izpletņa stropu griešanai.

Par minēto faktu nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess pēc 190.1 panta pirmās daļas par stratēģiskas nozīmes preču (sprāgstvielu, ieroču, munīcijas), kuru aprite ir aizliegta vai speciāli reglamentēta, pārvietošanu pāri Latvijas Republikas robežai. 1954. gadā dzimušais Ukrainas pilsonis tika aizturēts un atzīts par aizdomās turēto personu.

Izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka visi priekšmeti ir stratēģiskas nozīmes preces un tām ir nepieciešama stratēģiskas nozīmes preču kontroles komitejas izsniegta licence. Aizdomās turētajai personai nav izsniegta šāda licence.

Saskaņā ar “Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likuma” 6. panta pirmo daļu, 16 izņemtās šaujamieroču patronu aptveres ir A kategorijas šaujamieroču sastāvdaļas, un, saskaņā ar šī likuma 9. panta trešās daļas 2. punktu, fiziskām un juridiskām personām ir aizliegts izgatavot, iegādāties, glabāt, nēsāt, realizēt, izmantot un pielietot A kategorijas ieročus, to munīciju un sastāvdaļas.

Aizdomās turētajai personai ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 21. novembrī kriminālprocess tika nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai Ludzas rajona prokuratūrai.