Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 15. decembris
Sestdiena
Hanna, Jana, Johanna

Narkotikas saņēma pa pastu

pixabay.com

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde par vairākkārtēju narkotisko vielu kontrabandu pasta sūtījumos no Nīderlandes aizturējusi 2001. gadā dzimušu Latvijas pilsoni.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes lietvedībā atrodas šogad augustā uzsāktais kriminālprocess par narkotisku vielu pārvietošanu pāri valsts robežai.

Kriminālprocess ir apvienots vienā lietvedībā ar vēl astoņiem kriminālprocesiem par identiskiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Uzsākto kriminālprocesu ietvaros izņemtajos pasta sūtījumos tika konstatēta marihuāna un hašišs. Kopumā VAS “Latvijas pasts” vēstuļu šķirošanas daļā tika izņemti deviņi pasta sūtījumi. Visiem pasta sūtījumiem, kuros tika konstatētas narkotiskās vielas, kā saņēmējs bija norādīts 2001. gadā dzimis Latvijas pilsonis.

Speciālo izmeklēšanas pasākumu rezultātā persona tika aizturēta un tās dzīves vietā tika veikta kratīšana, kuras laikā atrastas un izņemtas narkotiskās vielas. Kā vēlāk izmeklēšanas laikā noskaidrots, aizturētā persona narkotiskās vielas iegādājās interneta tirdzniecības vietnē “Dream market” un par pasūtīto preci norēķinājās ar virtuālo naudu.

Šobrīd nepilngadīgā persona ir atzīta par aizdomās turēto un tai ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

VID atkārtoti informē, ka ir svarīgi apzināties, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai. Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība un sods - brīvības atņemšana uz laiku no 5 līdz 10 gadiem, tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, neapdomīgas rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.