Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2018. gada 15. decembris
Sestdiena
Hanna, Jana, Johanna

Atkritumus apsaimniekos pašvaldības kapitālsabiedrība

Artjoms Stalidzāns

Daugavpils novada domes sēdē apstiprināts, ka Biķernieku un Kalkūnes pagastā atkritumus turpmāk apsaimniekos pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” (AADSO). Iedzīvotājiem tas nozīmēs mazāku tarifu nekā iepriekš – 12,88 eiro (bez PVN) par 1 m³.

Jaunais apsaimniekotājs atkritumu savākšanu un pārvešanu veiks par 0,42 un 1,71 eiro uz 1 m³ lētāk. Līdz šim pakalpojumu nodrošināja SIA „Eko Latgale” (Kalkūnes pagasts) un SIA „Clean R” (Biķernieku pagasts). Šī gada beigās to līgumiem ar pašvaldību beidzas termiņš. Jaunie līgumi noslēgti uz trim gadiem. Lēmumu Daugavpils novada dome pieņēmusi, nerīkojot publisko iepirkuma veikšanas procedūru. Pašvaldība skaidro, ka gadījumā, ja pakalpojumu nodrošina pašvaldības kapitālsabiedrība, tas nav jāveic.

SIA „AADSO” kapitāldaļu turētāji ir deviņas Dienvidlatgales pašvaldības, Daugavpils novada domei pieder 15,09 % pamatkapitāla. Atkritumu apsaimniekošanu tas veic arī Daugavpilī un Ilūkstē, tā pārraudzībā atrodas sadzīves atkritumu poligons „Cinīši” Demenes pagastā. 

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.