Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 20. janvāris
Svētdiena
Aļģirds, Aļģis, Oļģerts, Orests
-1.9 °C
apmācies

Pilsētas budžetu cer pieņemt janvāra beigās

Politiķu ķīvēšanās Daugavpils domē un ieilgusī Latvijas valdības veidošana apgrūtina 2019. gada Daugavpils budžeta pieņemšanu. Domes Finanšu nodaļas vadītāja Edīte Upeniece uzskata, ka pašreizējos apstākļos deputāti spēs vienoties tikai par t.s. „bāzes budžeta” apstiprināšanu.

Pilsētas budžetu nosacīti var iedalīt divās daļās -- bāzes (pašvaldības uzņēmumu un iestāžu tēriņi) un attīstības budžets (jauni un pašlaik īstenojamie projekti, iniciatīvas). Par pirmo daļu, visdrīzāk, diskusijām nevajadzētu būt, taču pilsētu attīstīt katrs grib pa savam, un tas ik gadu izraisa ilgstošas  debates. Taču šoreiz situāciju sarežģī arī tas, ka domei nav ne vadītāja, ne izpilddirektora, kā arī daudzu politiķu vēlme sarīkot pārvēlēšanu.

Jaunajā gadā nedaudz tiks palielināta budžeta ieņēmumu daļa. Taču tas nebūs saistīts ar nodokļu ieņēmumiem, bet gan valsts dotāciju pieaugumu. Tā kā 2018. gadā tika samazināts iedzīvotāju ienākuma nodoklis (līdz 20%), pašvaldības saņēma mazāk naudas no šī fiskālā instrumenta. Ņemot vērā acīmredzamo ekonomiskas izaugsmi, tas ir visai nepatīkams fakts.

 

Visu rakstu lasiet 28. decembra numurā

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.