Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 25. marts
Pirmdiena
Māra, Mare, Marita, Mārīte
+6.2 °C
daļēji mākoņains

Uz maznodrošinātā statusu varēs pretendēt ar lielākiem ienākumiem

Daugavpils novadā uz maznodrošinātā statusu ģimenes vai personas varēs pretendēt ar lielākiem ienākumiem, nekā tas bija noteikts līdz šim. Ar šo priekšlikumu apvienotajā komisiju sēdē 24. janvārī iepazīstināja pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova, norādot, ka, veicot izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos, pieaugs maznodrošināto loks un vairāk cilvēku varēs pieteikties dažādām palīdzības programmām un atlaidēm.

Šobrīd domes saistošie noteikumi paredz, ka maznodrošinātā statusu Daugavpils novadā var saņemt personas vai ģimenes, kuru ienākumi triju mēnešu laikā nepārsniedz 50% no minimālās mēneša darba algas. Šo ienākumu slieksni paredzēts palielināt līdz 60%. Tas nozīmēs, ka maznodrošināto statusu varēs iegūt cilvēki, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 242 eiro. A. Jegorova skaidroja, ka tas ļaus vairāk cilvēkiem piedalīties pārtikas un materiālās palīdzības sniegšanas programmā. Līdz 2019. gadam šī programma bija paredzēta trūcīgajām personām un tiem maznodrošinātajiem, kuru vidējie mēneša ienākumi nepārsniedz 188 eiro.

Šobrīd Daugavpils novadā reģistrētas 185 maznodrošinātas personas un ģimenes. Šis statuss nozīmē priekšrocību dzīvokļa saņemšanas jautājumos, var pretendēt uz dažu sociālo veida palīdzību utt.

 

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.