Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 18. februāris
Pirmdiena
Kintija, Kora
-2.4 °C
nedaudz mākoņains

Ilūkstē sumināja vietējās sporta leģendas

1. februārī Ilūkstes novada Kultūras namā cildināti novada panākumiem bagātākie sportisti un sporta dzīves organizatori. Kā liecina sportistu stāstītais, ceļš līdz iekļūšanai Latvijas izlasē, uzvarai pasaules čempionātā vai dalībai Olimpiskajās spēlēs var sākties ar sporta stundām mazā lauku vai mazpilsētas skolā.  

„Sports man ir bijis aktuāls visu dzīvi, sākot jau no bumbas mētāšanas un spārdīšanas pagalmā,” stāsta volejbolists, Latvijas izlases dalībnieks Toms Švāns, „ja lauku skolā kāds aizraujas ar sportu, tas nozīmē, ka nākas nodarboties ar visiem sporta veidiem.” Izšķiršanās par labu volejbolam viņam nenāca viegli, bet nozīmīga loma tajā bija sporta skolotājam Vilnim Jaunušānam. Pēdējā vidusskolas klasē, lai pilnvērtīgi pievērstos volejbola treniņiem, viņam nācās mainīt skolas, taču tas ir atmaksājies – šobrīd Toms Švāns spēlē vienā no labākajām Baltijas līgas volejbola komandām -- Pērnavas volejbola klubā. Pasniedzot balvu, volejbolistam jautāts, kā izdevies uztrenēt tik spēcīgu gremdi. „Kā jau laukos – skaldot malku,” vaļsirdīgi atbildēja T. Švāns.

Visu rakstu lasiet 5. februāra numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.