Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 20. februāris
Trešdiena
Smuidra, Smuidris, Vitauts
+3.6 °C
neliels lietus

Neapjukt brunču raibumā

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un Tautas tērpu centrs „Senā klēts” turpina sadarbību, iepazīstinot ar Latvijas kultūrvēsturisko novadu tautas tērpu dažādību. Šogad uzmanība pievērsta vienam no galvenajiem tautas tērpa elementiem – brunčiem un tapusi izstāde „Man deviņi raibi brunči”.

„Latgali šajā izstādē pārstāv 19 audumu brunči,” izstādes atklāšanā 1. februārī pastāstīja „Senās klēts” vadītāja Ziedīte Muze, „gatavojot izstādi, mums izdevās ievērojami papildināt savu krājumu. Nesen esam apzinājuši Varakļānu pusei raksturīgo brunču audumu. Tajā pašā laikā ir pagasti, kur raksturīgi vairāki brunču audumi, piemēram, bijušajā Jasmuižas pagastā tādi ir veseli trīs.” Brunču rakstu jaunatklāšana visbiežāk atkarīga no vietējo muzeju vai, piemēram, tautas deju kolektīvu rocības. Z. Muze apgalvo, ka nereti viss sākas no nejauši atrasta kožu saēsta neliela brunču auguma gabaliņa.

Vairāk lasiet 8. februāra numurā.

 

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.