Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 21. augusts
Trešdiena
Janīna, Linda
+14.9 °C
neliels lietus

„Atbruņos” uzturlīdzekļu parādniekus

26. februārī Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas un Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas izstrādātos grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz piemērot uzturlīdzekļu parādniekiem ieroču iegādāšanās, nēsāšanas, realizēšanas un glabāšanas atļaujas darbības apturēšanu. Papildus grozījumi paredz izmaiņas, kas sekmēs uzturlīdzekļu samaksas pienākumu izpildi un no valsts budžeta izmaksāto uzturlīdzekļu atgūšanu, informē Tieslietu ministrija.

Grozījumi, kas paredz uzturlīdzekļu parādniekiem liegt pašaizsardzības, medību, sporta un kolekcijas ieroču iegādāšanos, nēsāšanu, realizēšanu un glabāšanu, izstrādāti ar mērķi nepieļaut situācijas, ka parādnieks nenodrošina savu bērnu ar uzturlīdzekļiem, toties izlieto naudu savam dārgajam vaļaspriekam. Saskaņā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas sniegtajiem datiem, uz 2018. gada decembri aptuveni 500 uzturlīdzekļu parādniekiem pieder viens vai vairāki šaujamieroči.

Tāpat likuma grozījumi ļaus efektīvāk piemērot kriminālatbildību uzturlīdzekļu parādniekiem. Likuma grozījumos paredzēti atsevišķi izņēmumi, kas dod pamatu pieņemt, ka parādnieks objektīvi nespēj pildīt saistību maksāt uzturlīdzekļus, piemēram, ja parādnieks ir persona ar I vai II grupas invaliditāti un viņam nav mantas vai ienākumu. Taču nesaukšana pie kriminālatbildības parādnieku neatbrīvos no pienākuma nodrošināt bērnu ar uzturlīdzekļiem.

Parādniekiem būs iespēja nokārtot savas saistības labprātīgi. Proti, uzturlīdzekļu parādniekam, kurš divu gadu laikā no likuma grozījumu spēkā stāšanās dienas nosegs savu pamatparādu Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai, tiks dzēsti likumiskie procenti.

Likuma grozījumi stāsies spēkā vienlaikus ar valsts budžeta pieņemšanu, savukārt izmaiņas attiecībā uz ierobežojumu liegt ieroču iegādāšanu, glabāšanu, nēsāšanu un realizēšanu -- vienlaikus ar Ieroču aprites likumu. Minētais likumprojekts vēl jāizskata  Saeimai.